Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mikołajki i prezenty

2021-12-03
Mikołajki i prezenty

Hoł, Hoł, HOŁ!

Już tylko tydzień dzieli nas od tego dnia w roku, w którym każdy zastanawia się czy był wystarczająco grzeczny, aby zasłużyć na prezent pod poduszką, choinką, czy w skarpecie zawieszonej przy kominku. Motocyklistki i motocykliści również! Wszyscy ciężko pracowali przez cały rok, aby 6 grudnia nasz ukochany Święty Mikołaj obdarował ich jakimś miłym motocyklowym upominkiem. Czasem jednak sam Święty nie do końca wie, co byłoby odpowiednie dla naszego motocyklowego zapaleńca. Chcący zachować element zaskoczenia, raczej nie wypada pytać wprost, a czasem delikatne “podchody” mogą nakierować potencjalnego obdarowanego na nasze intencje. Z pomocą wtedy przychodzą świąteczne skrzaty z Moto-Way! Od kilku lat staramy się pomagać w doborze odpowiednich prezentów, a teraz przygotowujemy mały poradnik jak sobie poradzić z tym zadaniem :)
Na początek warto ustalić jakim motocyklem porusza się nasz delikwent i z jaką częstotliwością. Czy jest to motocykl sportowy, gdzie tor widnieje w kalendarzu co 3 dzień, czy może turystyk do zadań specjalnych gdzie Tanzania, Pakistan, Kazachstan nie są mu obce? Może motocykl miejski, służący do dojazdów do pracy? Samo ustalenie pomaga ukierunkować nam konkretne akcesorium. I tak motocykliście, który porusza się chopperem ociekającym w chrom raczej nie wręczymy sportowych rękawic, czy turystycznej rolki bagażowej (chyba, że sam o to poprosi). Analogicznie będzie przy pozostałych typach, każdy motocykl wiąże się z inną specyfiką jazdy, przez co coś co pasuje do jednego nie do końca może pasować do innego.

Kolejnym punktem jest ustalenie budżetu na prezent. W różnych kategoriach cenowych możemy znaleźć różne przedmioty, nawet z tej samej kategorii. Dla przykładu sportowe rękawice możemy znaleźć w cenie 289 zł takie jak Seca TrackDay - posiadające karbonowy protektor kostek, długi mankiet zabezpieczony protektorem D3O, slider na nasadzie dłoni - ale również i za 1579 zł jak Spidi Carbo Kangaroo - rękawica w całości wykonana ze skóry kangura, punkty styku szwów z dłonią zredukowanie do minimum, protektory karbonowe, materiał SuperFabric - to wszystko zamknięte w najwyższym modelu rękawicy od Spidi.

W tym punkcie należy zaznaczyć, że w razie wyboru elementu wymagającego mierzenie, jak na przykład rękawice wychodzimy z pomocną dłonią i w razie jeżeli rozmiar nie będzie odpowiadał, zawsze postaramy się podmienić go tak, żeby każdy był zadowolony.

Jeśli jednak mamy zbyt duże obawy i nadal potrzebujemy znaleźć coś optymalnie uniwersalnego, na to też mamy radę :)

Fajnym pomysłem są zawsze zestawy prezentowe, na przykład z chemią do czyszczenia motocykla. Przyjmują one przeróżne formy, ale zawsze zdają egzamin. Muc-Off jest idealnym przykładem, gdyż posiada kilka zestawów na różną kieszeń. Może być to standardowy Multi Pack za 169 zł w którego skład wchodzą: biodegradowalny spray do usuwania smaru, środek chroniący Motorcycle Protectant, Endurance Spray do łańcucha oraz szczotka do czyszczenia łańcucha; Zestaw Ultimate za 449 zł - czyli skrzynia pełna wszystkich niezbędnych środków do pielęgnacji całego motocykla; czy nawet zestaw z myjką ciśnieniową specjalnie zaprojektowaną, aby odpowiednio zadbać o motocykl nie robiąc mu krzywdy. Zestaw zawiera chemię do czyszczenia, co sprawia, że od razu jesteśmy gotowi do działania i to wszystko za 899 zł.

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent może być blokada na tarczę, która pełnić będzie funkcję zabezpieczenia motocykla przed nieproszonymi gośćmi. Istnieje wiele przykładów takich blokad od najprostszych modeli marki KOVIX - KD6 czyli prosta blokada o trzpieniu blokującym grubości 6 mm; przez modele bardziej zaawansowane jak Kryptonite Evolution Compact Disc Lock z 13 milimetrowym ogniwem blokującym z hartowanej stali; aż do najbardziej zaawansowanych modeli marki ABUS - jakim jest Granit Detecto SMARTX 8078 - z systemem zamykania blokady przez łączność Bluetooth, 3D position detection, łączenie z aplikacją ABUS, system zapamiętywania ostatniego miejsca zamknięcia blkoady.
W dużej mierze znalezienie prezentu dla naszego grzecznego motocyklisty nie jest trudne, wymaga tylko od nas pozyskania trochę informacji. Jednak, jeśli nadal nie jesteśmy pewni co do prezentu pozostaje nam ostatnie koło ratunkowe w postaci bonu podarunkowego na zakupy. Jego wartość określamy dowolnie, co bardzo ułatwia nam sprawę. Taki bon standardowo posiada termin realizacji do 3 miesięcy , co też daje nam dużo czasu na jego wykorzystanie, a nasz Święty ma problem zgłowy :)

HOŁ HOŁ HOŁ motocyklowe świry xD

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 623 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Dobry kontakt przy obsłudze zamówienia, akceptowalny czas realizacji. Polecam.
2024-06-04
Super obsługa. Godna polecenia
pixel