Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

2023-06-16
Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak najlepiej zabezpieczyć swój motocykl przed kradzieżą? W 2020 roku w Polsce skradziono 633 motocykli, a rok wcześniej – 296. Z tego powodu warto zainwestować w solidne i skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe.

Warto zaopatrzyć swój motocykl w dobrej jakości zabezpieczenie antykradzieżowe, niezależnie od tego, czy przechowujesz go na osiedlowym parkingu, czy w prywatnym garażu. W tym artykule omówimy różne sposoby zabezpieczania motocykla, od klasycznych, takich jak blokada tarczy hamulcowej, zapięcie łańcuchowe lub U-lock, po bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. 

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą – poznaj najskuteczniejsze rozwiązania

Nie ma idealnego zabezpieczenia, które byłoby w stanie całkowicie wykluczyć ryzyko kradzieży motocykla. Wciąż rozwijająca się technologia przestępcza utrudnia producentom akcesoriów antykradzieżowych zaspokojenie wymagań rynku. Niemniej jednak, dobre zabezpieczenie antykradzieżowe może skutecznie zniechęcić złodzieja - im więcej czasu będzie potrzebował na pokonanie blokad, tym mniejsza szansa, że podejmie on próbę kradzieży. Aby zwiększyć czas potrzebny złodziejowi na obejście zabezpieczeń, warto stosować jednocześnie kilka rodzajów zabezpieczeń.

Blokada na tarczę hamulcową

Blokada na tarczę hamulcową motocykla to popularny rodzaj zabezpieczenia antykradzieżowego. Jest to urządzenie, które nakłada się na tarczę hamulcową, uniemożliwiając jej obrót, a tym samym uniemożliwiając jazdę motocyklem. Blokady na tarczę hamulcową są zwykle wykonane z twardego i wytrzymałego materiału, takiego jak stal, oraz wyposażone w klucz lub kombinację, która pozwala na ich zdejmowanie. Ich główną zaletą jest niska cena oraz łatwość w użyciu i przechowywaniu

Polecane produkty: 

Zabezpieczenie typu U-lock

Zabezpieczenie typu U-lock, inaczej nazywane kłódką łańcuchową lub kłódką typu U, to popularny rodzaj zabezpieczenia antykradzieżowego dla motocykli. Składa się ono z kłódki w kształcie litery "U" wykonanej z twardej stali, która zamyka się na klucz lub specjalny kod. Kłódka ta łączy się z łańcuchem lub linką, które umożliwiają przypięcie motocykla do stałych obiektów, takich jak słupy, barierki czy kraty okienne. Zabezpieczenia typu U-lock są trudne do sforsowania i dlatego uważane są za jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań antykradzieżowych na rynku. Wadą kłódek typu U jest ich waga i gabaryty, co utrudnia ich transport oraz przechowywanie.

Polecane produkty: 

Łańcuch 

Zapięcie łańcuchowe to popularne zabezpieczenie antykradzieżowe dla motocykli, które składa się z łańcucha wykonanego z hartowanej stali oraz kłódki lub zamka blokującego. Łańcuchy zapięcia łańcuchowego są zwykle pokryte materiałem, który chroni motocykl przed zarysowaniami. Ich zaletą jest duża wytrzymałość i możliwość dopasowania długości do różnych miejsc przechowywania pojazdu.

Podobnie jak w przypadku zabezpieczenia typu U-lock, kłódka lub zamek blokujący zapięcia łańcuchowego są zwykle wykonane z hartowanej stali, co zapewnia dużą odporność na próby sforsowania. Zapięcia łańcuchowe są łatwe w użyciu i umożliwiają przypięcie motocykla do różnych obiektów, takich jak słupy czy kraty okienne. Ich wadą jest natomiast duża waga i gabaryty, co utrudnia ich transport oraz przechowywanie.

Polecane produkty: 

Alarm motocyklowy 

Alarm motocyklowy to jedno z bardziej zaawansowanych zabezpieczeń antykradzieżowych dla motocykli. Składa się on z urządzenia alarmowego, które w razie próby kradzieży emituje głośny dźwięk ostrzegawczy, informujący właściciela oraz przechodniów o zagrożeniu.W zależności od modelu, alarmy motocyklowe mogą mieć różne funkcje, takie jak czujniki drgań, czujniki położenia, systemy GPS czy zdalne sterowanie

Zaletą alarmów motocyklowych jest to, że są one skuteczne w zniechęcaniu złodziei, którzy wolą działać w ciszy i spokoju. Wadą może być natomiast ich cena oraz konieczność korzystania z baterii, które wymagają regularnej wymiany lub ładowania.

Lokalizator GPS

Lokalizator GPS to zaawansowane zabezpieczenie antykradzieżowe, które pozwala na śledzenie położenia motocykla w czasie rzeczywistym za pomocą sygnału GPS. Urządzenie to jest zazwyczaj umieszczane wewnątrz motocykla i działa na zasadzie wysyłania sygnałów GPS do serwera, który przetwarza informacje o położeniu pojazdu i udostępnia je właścicielowi w postaci mapy lub aplikacji mobilnej.Lokalizatory GPS umożliwiają właścicielowi szybkie reagowanie na próby kradzieży, a także ułatwiają policji w odnajdywaniu skradzionych pojazdów. Do wad rozwiązania należy konieczność częstego ładowania baterii urządzenia, a także konieczność posiadania aktywnej karty SIM z pakietem internetu, która zostanie umieszczona w urządzeniu. Wiążę się to z dodatkowymi, regularnymi kosztami. 

Jakie zabezpieczenie do motocykla? Podsumowanie

Wybór odpowiedniego zabezpieczenia antykradzieżowego dla motocykla zależy od indywidualnych preferencji właściciela, miejsca przechowywania pojazdu oraz jego wartości. W celu maksymalizacji bezpieczeństwa, warto rozważyć stosowanie kilku rodzajów zabezpieczeń jednocześnie.Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia motocyklowego, skontaktuj się z naszymi sprzedawcami. Chętnie doradzą Ci w doborze produktów odpowiednich dla Twojego motocykla, dostosowanych do Twoich potrzeb i budżetu. Kupując w naszym sklepie, zyskujesz nie tylko pewność jakości, ale także profesjonalną obsługę i fachowe porady.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 672 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Luxtorpeda
2024-07-10
Wszystko super. Polecam :)
pixel